Ogłoszenia – Niedziela Zesłania Ducha Świętego C

09.06.2019

1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

2. Dziękujemy mieszkańcom drugiej części ul. Kościelnej (od Wieczorka do Sędka) za kwiaty do naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą niedzielę odpustową prosimy o kwiaty do kościoła mieszkańców ul. Wieczorka, ul. Sienkiewicza i Krótkiej.

Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godz. 17.00 oraz w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.

3. W tym tygodniu:
W poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt - obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze święte o 8.30, 10.00 i 17.00.

W środę próba dla dzieci z I-szej i Generalnej Komunii św. sypiących kwiatkami z siostrą Hanną o 16.30 przy kościele.

W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział we mszy świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.

W czwartek także, 13-go czerwca NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. Na mszy św. o 19.30 różaniec i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, potem procesja wokół kościoła ze świecami i z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Nabożeństwo zakończy się błogosławieństwem i rozesłaniem czcicieli Maryi ze światłem do domów. Zapraszamy do udziału w tej szczególnej modlitwie do naszej najlepszej Matki.

W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej.

W przyszłą niedzielę również w naszej parafii przeżywać będziemy doroczny ODPUST ku czci św. Onufrego - patrona naszej parafii. Msze św. o 8.30, o 10.00, suma o 12.00 z procesją i o 16.00. Na sumę o 12.00 zapraszamy całą Asystę Parafialną, dziewczynki do szarf i poduszeczek, sypiące kwiatkami, chłopców komunijnych, chór parafialny, ministrantów, lektorów, strażaków oraz gminną orkiestrę. W ten dzień możemy uzyskać odpust zupełny. Zachęcamy do licznego udziału i wspólnego świętowania parafian i gości.

4. Dziękujemy za zebrane w tym tygodniu ofiary na wywóz odpadów z cmentarza parafialnego za I półrocze 2019 r.: z ul. Kościelnej (od Sędka do Wieczorka - od 11 rodzin), z Grabiny (od 4 rodzin), ze Staroźreb Kolonii (od 10 rodzin), z Worowic (od 4 rodzin), z Bromierzyka Wsi, Kolonii i Pieniek (od 27 rodzin) i z ul. Trzydziestolecia i Wiatracznej (od 16 rodzin), ze Zdziara (od 4 rodzin), z Nowego Bromierzyka (od 10 rodzin).

Wczoraj rozpoczęły się prace renowacyjne przy odtworzeniu polichromii sufitowej naszego kościoła, uszkodzonej w czasie nawałnicy z sierpnia 2017 r. i w czasie ubiegłorocznego remontu dachu. Prace konserwatorskie przy malowidłach prowadzi pan prof. Sylwester Piędziejewski z Warszawy.