Ogłoszenia – Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego C

02.06.2019

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje w VII-mą Niedzielę Wielkanocną. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

Dzisiaj także w Kościele w Polsce obchodzimy XII-te Święto Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. Zastanówmy się w gronie rodziny, za co szczególnie chcielibyśmy Bogu podziękować. Pamiętajmy też o osobistej modlitwie dziękczynnej. Dziś po mszy świętej możemy - złożoną ofiarą do puszki - wesprzeć rozbudowę Świątyni Opatrzności Bożej - wotum wdzięczności naszego narodu.

2. Bóg zapłać mieszkańcom pierwszej części ul. Kościelnej (od Płockiej do Wieczorka) za kwiaty do naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą niedzielę prosimy o dekorację kościoła kwiatami mieszkańców drugiej części ul. Kościelnej (od Wieczorka do Sędka).

3. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu oddajemy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godz. 17.00 oraz w niedziele o godz. 12.00.

4. W piątek przypada I-szy Piątek Miesiąca – okazja do spowiedzi dla obchodzących pierwsze piątki od 16.30, na mszy św. o 17.00 modlitwa do Najświętszego Serca Jezusowego na nabożeństwie czerwcowym i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
Za tydzień w niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończąca Okres Wielkanocny.

5. Dziękujemy za zebrane w tym tygodniu ofiary na wywóz odpadów z cmentarza parafialnego za I półrocze 2019 r.: z ul. Kościelnej (od Płockiej do Wieczorka - od 5 rodzin), z Przedborza (od 8 rodzin), ze Słomkowa (od 12 rodzin), z Opatówca (od 14 rodzin), ze Staroźreb Hektarów (od 10 rodzin) i z ul. Płockiej (od Płocka do Szkolnej - od 13 rodzin).

6. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała z procesją do 4 ołtarzy (w tym roku przypada ona 20-go czerwca). Według tradycji i kolejności w tym roku ołtarze ubierają:
1-szy ołtarz na ul. Wieczorka – mieszkańcy Bromierza Wsi,
2-gi ołtarz na ul. Sienkiewicza – tradycyjnie Straż Pożarna,
3-ci ołtarz na ul. Szkolnej – mieszkańcy Bromierza Nowego,
4-ty ołtarz na ul. Kościelnej – mieszkańcy Bromierzyka Wsi.