Ogłoszenia – V Niedziela Wielkanocna C

19.05.2019

1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom przez wszystkie wieki ożywia wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

2. Dziś w naszej parafii 50 rodzin wraz z dziećmi z klas IV-tych przeżywa uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń św. Dziękuję pani katechetce Katarzynie i ks. Zbigniewowi - za przygotowywanie dzieci na katechezie, na spotkaniach formacyjnych i próbach w kościele, oraz wszystkim zaangażowanym rodzicom za obecność i pomoc w przygotowaniu świątyni, dziękuję księdzu Robertowi, panu organiście i kościelnemu, pani Aldonie za dekorację świątyni kwiatami oraz fotografom i wszystkim gościom. W imieniu wszystkich nas tu obecnych składamy serdeczne Bóg zapłać dzieciom za piękne życzenia. Po mszy św. i po wykonanych wspólnych fotografiach rodzice dzieci komunijnych mogą zapisać się przed kościołem na pamiątkowe na zdjęcia u pani fotograf – zdjęcia będą do odbioru już w poniedziałek. Od jutra rozpoczyna się Biały Tydzień dla dzieci komunijnych – msze św. o 17.00.

3. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe.

W sobotę o 9.00 próba scholi, o 10.00 zbiórka ministrantów.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii o 17.30 będzie czwarta konferencja dla narzeczonych zawierających śluby w tym roku w parafiach naszego dekanatu.

4. W ubiegłą środę, 15-go maja 2019 r. zostały ogłoszone przez Biskupa Płockiego tegoroczne zmiany na stanowiskach kilkunastu proboszczów w parafiach.

Dnia 29-go maja zostaną wręczone nominacje proboszczowskie kapłanom, którzy przechodzą na kolejne placówki duszpasterskie oraz najstarszym wikariuszom, którzy otrzymają pierwsze samodzielne parafie. Wśród tych nominacji jest także, dotycząca mojej osoby nominacja na proboszcza do Parafii p.w. św. Bartłomieja w Kuczborku.

W niedzielę, 30-go czerwca nastąpi moje pożegnanie z Parafią Staroźreby. Zapraszam Was już teraz, moi drodzy, na mszę świętą dziękczynną tego dnia do wspólnego podziękowania za wspólne życie tu razem z Wami, za tworzenie wspólnoty duchowej, za wspólnie sprawowane uroczystości i święta, sakramenty święte, wspólnie zanoszone modlitwy i wszelkie dobre dzieła razem planowane i wykonywane. 10 lat dane mi było być wśród Was, ale wola Boża i decyzja Księdza Biskupa kieruje moje kroki do następnych zadań. Cóż można powiedzieć - żal się rozstawać. Było mi tu z Wami, dobrze. Ale wola Boża każe iść do kolejnych, nowych wyzwań i zadań. Trzeba podkreślić, iż wiele dobrego razem, na chwałę Bożą dokonaliśmy w tym czasie i to jest najważniejsze.

Zgromadzone w parafii środki finansowe, obejmujące złożone przez parafian ofiary i zamówione intencje mszalne przekażę w obecności Księdza Dziekana i Przedstawiciela Parafialnej Rady Gospodarczej nowemu Księdzu Proboszczowi przy podpisaniu protokołu zdawczo-odbiorczego w dniu 30-go czerwca, który będzie ostatnim dniem mojej posługi kapłańskiej w Staroźrebach.

Myślę, że z nowym księdzem proboszczem - Ks. Krzysztofem Zakrzewskim, który przychodzi do Staroźreb z Parafii p.w. św. Antoniego w Łukomiu też będziecie się gorliwie angażować w budowanie wspólnoty Kościoła na tej staroźrebskiej ziemi.

Bóg zapłać za wszelkie dobro!

Ks. Proboszcz Bogusław Sabat