Ogłoszenia – IV Niedziela Wielkanocna C

12.05.2019

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych, podjęcia trudnych wyzwań wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów św.

Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną”! Drodzy Rodzice, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie, jeśli syn czy córka podejmą decyzję o poświęceniu swego życia dla Pana Boga i bliźnich. Każdy dar złożony w ręce Boga zostanie wielokrotnie wynagrodzony. Prośmy też o pomoc Matkę Bożą, która jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i wychowawczynią powołań kapłańskich.

2. Dzisiaj w naszej parafii 36 rodzin wraz z dziećmi klas III-cich przeżywa uroczystość I-szej Komunii św. Dziękuję księdzu prefektowi Robertowi, pani katechetce Katarzynie i ks. Zbigniewowi - za przygotowywanie dzieci na katechezie, spotkaniach formacyjnych i próbach w kościele oraz wszystkim rodzicom za zaangażowane uczestnictwo w przygotowaniu i obecność z dziećmi na próbach oraz za przygotowanie kościoła, panom organiście, kościelnemu i pani Aldonie za dekorację świątyni kwiatami oraz pani fotograf. W imieniu wszystkich nas tu obecnych składamy serdeczne Bóg zapłać dzieciom za piękne życzenia, a rodzicom dzieci z I-szej Komunii św.za dar dwóch nowych burs do noszenia sakramentów dla chorych.

Po mszy św. i po wykonanych wspólnych fotografiach rodzice dzieci komunijnych mogą zapisać się przed kościołem na pamiątkowe na zdjęcia u pani fotograf – zdjęcia będą już do odbioru w poniedziałek. Od jutra do piątku włącznie rozpoczyna się Biały Tydzień dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców – msze św. wraz z majowym o 17.00.

3. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.00. Bierzmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

4. Zgodnie ze zwyczajem prosimy, by do 15-go czerwca 2019 r. mieszkańcy wiosek naszej parafii i ulic w Staroźrebach przeprowadzili zbiórkę pieniężną na pokrycie kosztów wywozu śmieci z cmentarza parafialnego za I-sze półrocze tego roku.

5. W poniedziałek i w czwartek o 16.00 ostatnie próby liturgiczne dla rodziców i dzieci klas IV-tych przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św.

W piątek od 15.30 do 17.00 spowiedź dzieci, rodziców i rodziców chrzestnych przed uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św.

W sobotę od 9.00 przygotowanie kościoła do uroczystości przez rodziców, o 9.00 próba scholi, o 10.00 zbiórka ministrantów.

6. W poniedziałek, 13-go maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia rozpoczniemy w naszej parafii NABOŻEŃSTWA FATIMSKIE. Najpierw, o 19.30 będzie msza święta z rozważaniem maryjnym i modlitwą różańcową, a następnie procesja wokół kościoła przy zapalonych świecach z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Nabożeństwo zakończy błogosławieństwo na schodach świątyni i rozesłanie czcicieli Maryi ze światłem do domów. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian do udziału w tej szczególnej modlitwie do naszej najlepszej Matki.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii na sumie o 12.00 – uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu świętego. Dzieci, rodzice i rodzice chrzestni są już obecni przed kościołem o 11.45. Ławki w kościele pozostawiamy dla dzieci, rodziców, chrzestnych i najbliższej rodziny. Są umówione panie fotograf - prosimy, by inni nie przeszkadzali swoimi aparatami w upamiętnieniu tej uroczystości (dla właściwego jej przebiegu i porządku w kościele). Osoby niezwiązane z tą uroczystością zachęcamy do uczestnictwa w mszach św. o innych godzinach.

W przyszłą niedzielę także w naszej parafii o 17.30 będzie trzecia konferencja dla narzeczonych zawierających śluby w tym roku w parafiach naszego dekanatu.